Sezóna 2009/2010

Pretekári

 

Juniorky:
 Janka Ružbarská
 
 
Staršie žiačky: 
 Emma Talapková,  Martine Georgette Gansé
 
 
Mladšie žiačky:
 Bianka Cabúková,  Naďka Talapková,  Romanka Weidlingová
 
 
Staršie nádeje dievčatá:
 Veronika Kuparová
 
 
Staršie nádeje chlapci: 
 Patrik Cíba,  Joseph Márius Gansé
 
 
Mladšie nádeje dievčatá:
 Dominika Cíbová,  Bianca Srbecká,  Klárika Krajčiová,  Bianca Mindeková,  Emilka Melová, Veronika Michalcová,  Anička Kollárová
 
 
Mladšie nádeje chlapci:
Ivko Ondrejík
 
 
Hviezdičky:
 Vaneska Kuparová,  Emilka Kollárová,  Peťka Mindeková
 
 
Interpretačné korčuľovanie B :
 Veronika Dobrovolná, Katarína Ondrejíková
 
 
Interpretačné korčuľovanie A :
 Bibiána Poliačková
 
 
Interpretačné korčuľovanie C :
 Ivanka Ružbarská,  Martine Georgette Gansé,  Katka Poljaková,  František Janíček,  Terezka Michalcová
 
 
 
Vo FSC Žilina sa s nami pripravujú aj deti, ktoré ešte nie sú zadelené do kategórie:  Rebeca Slyšková, Kika Gabčová, Karin Bartošová, Mária Korbelová

 

Tréningy prebiehajú v priebehu celého roka, či už na ľade alebo v rámci všeobecnej a špecializovanej prípravy na suchu.

V prípade záujmu, sa informujte o termínoch tréningov u kontaktných osôb:

 

Bibiána Poliačková

 (hlavná trénerka a predseda klubu)

tel: 0903 542 077

e-mail: fsc.zilina@gmail.com

Renáta Talapková

(členka výkonného výboru FSC Žilina)

tel: 0903 040 381

 

Zhodnotenie na záver sezóny

Máme záver súťažnej sezóny 2009/10 a preto si dovoľujeme zhodnotiť výsledky snahy a práce všetkých, ktorí pomáhali FSC Žilina v ich  napredovaní. Všetko je to o súlade trénerov s deťmi a rodičmi. Tréningy menších detí, ktoré ešte nevedia ani koľko je hodín, sú odkázané na rodičov, či ich privedú na tréning a zaviažu im korčulky. Väčšie zasa bojujú so svojou pohodlnosťou, či stíhajú zo školy na tréning, či po tréningu do školy. Je to ťažké, aj rodičia majú povinnosti, ktoré ich živia a musia sa im prispôsobiť aj zvládnuť dochádzku detí, ktoré majú tréningy pred pracovnou dobou a aj počas pracovnej doby. Preto ďakujem v mene vedenia klubu rodičom v prvom rade, že sa snažia zabezpečiť prípravu ich detí a v druhom rade trénerkám, ktoré ich vedú, aby mali i do budúcna silu a motiváciu rásť a napredovať v tomto nadšení pre krasokorčuľovanie. Náš klub je veľmi mladý, pôsobí necelé 3 sezóny, ale má veľmi vysoké umiestnenia v rámci Slovenskej republiky i v zahraničí.

Rada by som zhodnotila umiestnenia FSC Žilina, ktoré si zaslúžia byť zverejnené:

Sezóna začala medzinárodnou súťažou Tirnavia Ice Cup, kde sme si odniesli v najmladšej kategórii narodenej v roku 2003 bronz a to v podaní Bianci Srbeckej, následne Patrik Cíba obsadil 4 priečku, čo tiež bolo pozitívne umiestenie. Počas celej sezóny sme sa zúčastňovali súťaží Slovenského pohára- podotýkam výkonnostného korčuľovania, ale i interpretačného, ktoré sa do bodovania v rámci hodnotenia klubov neráta. Najúspešnejší v rámci bodovania vo výkonnostných kategóriach bol Patrik Cíba, ktorý urobil aj bez špeciálnych sústredení počas letných mesiacov obrovský pokrok a jeho snaha v tréningoch bola náležite odmenená medailami a pochvalami od tréneriek. Veľmi sa snažila i naša výkonnostne najstaršia juniorka Janka Ružbarská, ktorá bojovala ako pravý športovec na každej súťaži, ktorej sa zúčastnila. Veľa cenných bodov získal aj Jožko Gansé, Dominika Cíbová, či Emma Talapková a všetci, čo za náš klub súťažili. Menovať ich by bolo veľmi zdĺhavé, ale všetkým patrí veľká vďaka a želanie do budúcej sezóny, aby sa im darilo a mali veľa radosti do športovania.

FSC Žilina, začínal v roku 2007 so 4 pretekármi a v sezóne 2009/10 sme sa predstavili oficiálne s 15 výkonnostnými pretekármi a 6 pretekármi v interpretačnom korčuľovaní. Interpretačné korčuľovanie je veľmi populárne i v iných krajinách, kde sa mu venuje oveľa väčšia pozornosť ako na Slovensku, ale mali sme veľmi pekné umiestnenia i v tejto kategórii. V zahraničí sme obsadili 2x 1. miesto v podaní Bibiány Poliačkovej, ktorá získala i neoficiálny titul majsterky SR – respektíve vyhrala súťaž Finále interpretačného korčuľovania Slovenskej republiky, ktoré FSC Žilina organizovalo.  Veronika Dobrovolná získala 2. a 3. miesto v zahraničných súťažiach a umiestnila sa vo Finále súťaže IK na 2. mieste, ale v neoficiálnom hodnotení Slovenského pohára získala  víťazstvo. Úspešní boli pretekári i v kategórii IK C, kde Katka Poljaková získala neoficiálny titul majsterky Slovenska a v hodnotení Slovenského pohára získala 2. miesto.

Z výkonnostného korčuľovania sa najvyššie na majstrovskej súťaži SR umiestnil Patrik Cíba, ktorý získal bronzovú priečku.

Celkovo FSC Žilina počas sezóny 2009/10 získal vo výkonnostých kategóriach:

4x bronzovú medailu

2x strieborné umiestnenie

V interpretačnom korčuľovaní:

6x zlatá priečka

7x strieborná mediala

1x bronz

Celkovo 20 cenných kovov, ktoré si nesmierne vážime a taktiež bronz za umiestnenie klubu na medzinárodných pretekoch v Maďarskom Miskolci.

Náš klub stále napreduje a sme hrdí, že sa na majstrovstvá SR, ktoré sú dané určitými kritériami a výberom dostalo 7 pretekárov. Vo výkonnostných testoch, ktoré určujú aj postup na majstrovstvá sa nám podarilo splniť 18 testov, t. j. obrovský úspech vo zvládnutí techniky korčuľovania a prvkov naších zverencov.

Táto sezóna bola pre FSC Žilina veľmi dôležitá, dovolili sme si zorganizovať i celoslovenský pretek –Finále Interpretačného korčuľovania, či neoficiálne majstrovstvá SR pod názvom Žilinská piruetka 2010, ktoré mali veľký úspech a radi by sme do budúcej sezóny pokročili i v organizácii Žilinskej piruetky aj pre výkonnostné kategórie.

Niektoré deti z klubu boli účastníkmi i dobročinnej akcie v Ostrave pod názvom „ S úsmevom pre deti“, kde sme v podaní kvarteta hudobníkov stvárňovali v krasokorčuliarskom podaní ich hudbu. Bola to akcia pre postihnuté deti a ich rodičov, ktorá mala hlbokú myšlienku pomoci. Tak ako v Prahe akciu „ Žiju stejne jako ty“ budeme podporovať každoročne i každú akciu venovanú na pomoc deťom, či ľuďom, ktorí to potrebujú a prinesie im to potešenie.

Záverečné hodnotenie klubu je veľmi vysoké, čo znamená, že z počtu 17 klubov na Slovensku sa Figure Skating Club Žilina s počtom 906 bodov umiestnil na 6. mieste, čo je naozaj hodnotné a historicky najvyššie umiestnenie klubu . Veríme, že sa nám spoločne s deťmi, trénermi, vedením klubu a rodičmi, podarí v tomto tempe napredovať a spoločným úsilím dosahovať i v následujúcej sezóne krásne umiestnenia a výsledky. Za pomoc pri realizácii tréningového procesu sa chcem z postu vedenia poďakovať za pomoc MsHK Žilina, a. s., mestu Žilina, Žilinskému samosprávnemu kraju, MŠK Žilina –pánovi Kováčikovi a pánovi Ťapajovi, ZŠ Hájik, ZUŠ Vlčince a tanečnej pedagogičke Mgr. Art. Zuzane Romančíkovej,  trénerkám: Bibiána Poliačkovej, Ing. Gabriele Sokolovej, Ing. Ingrid Škrkoňovej, Hanke Kľučiarovej, Anne Domanickej, Ing. Hanke Marčekovej,  a trénerom : Jánovi Kufelovi a Rudolfovi Gluchovi, ktorý s FSC Žilina spolupracujú na profesionálne úrovni a so zodpovednosťou, ktorá sa odrazila na konečnom výbornom výsledku nášho klubu, gymnastickým trénerkám Gabike Gansé, Martinke Zachvejovej, masérke Marcelke, brúsičovi Tonkovi Srbeckému a účtovníčke Ing. Sokolovej. Všetkým patrí veľká vďaka....................

Okrem nižšie vypísaných pretekárov, v tejto sezóne u nás korčuľovali:

Gabika Zachvejová, Maťko Zachveja,Veronika Kuliková, Rebecca Kavecká, Sofinka Kaššová, Karin Bartošová


Žilinská piruetka II., 27.3.2010

V sobotu 27.3.2010 usporiadal Figure Skating Club Žilina krasokorčuliarsku súťaž pod názvom Žilinská piruetkaFinále interpretačného korčuľovania Slovenskej republiky.

Pôvodne sme chceli usporiadať majstrovstvá SR, ale tým, že kategórie interpretačného korčuľovania nepodporuje Slovenský krasokorčuliarsky zväz tak tento názov sa musel zmeniť na finále. Deťom a dospelým, ktorý sa tejto kategórii venujú však radosť nič nezobralo a zasúťažili si s chuťou a vervou, ktorou pristupujú aj k tréningom. Prvá oficiálna súťaž, ktorú organizoval náš klub dopadla nad očakávanie pozitívne a chválu sme si veľmi užili. Tento pretek sme oživili i tým, že sme si pripravili 3 exhibičné vystúpenia, ktoré sa zúčastneným veľmi páčili. Prvá exhibícia bola v rukách najmenších členov FSC Žilina pod názvom „Drzý chalan“, druhá bolo spoločné vystúpenie veľkých aj malých na motívy M. Jacksona „Heal the World“ – táto mala aj najväčší úspech a poslednou bolo vystúpenie najskúsenejších krasokorčuliarok, ktoré predviedli technickejšie a náročnejšie prevedenie exhibície.
Samotná súťaž začínala kategóriou začiatočníci, ktorá nemala vekové obmedzenie. Mohol sa zúčastniť,  ktokoľvek, kto si dal námahu nacvičiť choreografiu a ukázať, čo sa počas pobytu na ľade naučil. V tejto kategórii sa zúčastnilo 16 pretekárov a z radu FSC Žilina si súťaženie vyskúšali: Gabika Zachvejová, Maťko Zachveja, Veronika Kuliková, Sofia Kaššová, Milka Kollárová, Karin Bartošová a Rebeca Kavecká. Všetci sa ukázali ako bojovníci a ani jeden z nich svoju jazdu nezabudol, či nepokazil. Samotné finále interpretačného korčuľovania pokračovalo súťažou kategórie C- ktorá je vekovo ohraničená od 9- 15 rokov, kde sa zúčastnilo 14 pretekárov zo Slovenska. V tejto kategórii sme získali i neoficiálnu majsterku Slovenska a to Katku Poliakovú, ktorá si svojím prevedením voľnej jazdy vykorčuľovala zlatú medailu. Ivka Ružbarská získala 4. miesto, Ferko Janíček 5. miesto a Terezka Michalcová 14. miesto.
Interpretačné korčuľovanie B, ktoré je od 15 – do 20 rokov reprezentovala naša Veronika Dobrovolná, ktorá sa umiestnila pekným prevedením jazdy na druhom mieste za víťazkou tejto kategórie Katarínou Babalovou.
Interpretačné korčuľovanie A je od veku 20 rokov s neobmedzením hornej vekovej hranice, kde sa Bibiána Poliačková umiestnila na 1. mieste a súperky z Bratislavy Lenka Brosková na 2. mieste, Jana Rafajdusová na 3. mieste.
Odozvy na našu „piruetku“ môžem považovať za veľmi pozitívne a verím, že aj do budúcna sa nám podarí uskutočniť podobnú, či lepšiu akciu ako bola tohtoročná. FSC Žilina podporuje deti, ktorú chcú športovať a o tom svedčia výsledky interpretačného korčuľovania, kde sa pravidelne umiestňujú naši športovci na popredných miestach.

Veľká cena Slovesnkého raja, Spišská Nová Ves

Náš klub nie je len o interpretačnom korčuľovaní, ale aj o výkonnostnom o čom svedčia i umiestnenia z Veľkej ceny Slovenského raja, ktorá sa konala presne v deň konania Žilinskej piruetky. Vyslali sme 4 reprezentantov nášho klubu a podarili sa im pekné výkony. Patrik Cíba získal v kategórii staršie nádeje krásne strieborné umiestnenie a Jožko Gansé 4. miesto. V kategórii mladšie nádeje sa Dominika Cíbova umiestnila na poslednej súťaži v sezóne na najvyššej doterajšej priečke a to na 7. mieste z 21. súťažiacich. Konečne sa aj v silnej konkurencii starších žiačok prebojovala naša Emma Talapková na lepšie umiestnenie a skončila na 7. mieste.
 
Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorý podali pomocnú ruku k realizácii tejto akcie, rodičom, deťom, trénerkám, vedeniu klubu, rozhodcom, mediálnym partnerom ako Rádio Zet a Žilinskému večerníku, MShK Žilina, MŠK Žilina. Celú akciu sme hradili z vlastných zdrojov preto ďakujeme za pomoc i Súkromnému školskému klubu detí Ružomberok, Súkromnému centru voľného času Ružomberok a Súkromnému školskému stredisku záujmovej činnosti v Ružomberku, ktoré poskytlo finančnú podporu. Pitný režim pre súťažiacich zabezpečila Kofola. Za ceny a odmeny pre deti ďakujeme firme Imi Trade, SSE, Mountfield, rodine Zachvejovej, rodine Šugárovej a naozaj všetkým, ktorý túto akciu podporili.
  

Majstrovstvá Slovenska - Prešov - 20.-21.3.2010

Uplynulý víkend sa v Prešove konala najvyššia súťaž pre krasokorčuliarov kategórie mladšie, staršie nádeje a staršie žiačky a to majstrovstvá Slovenskej republiky. Postup si musí každý tvrdo vybojovať. Krasokorčuliar musí mať splnený určitý test výkonnosti na ľade a umiestniť sa spomedzi súťaží Slovenského pohára v redukovanom rebríčku do určitého miesta. Najťažšie to mali naše mladšie nádejky, ktorých je v kategórii 46 a postúpiť mohlo len 18 vyvolených. Bolo krásne poznanie, že z FSC Žilina postúpili hneď 3 mladšie nádeje. Najlepším výkonom si Klárka Krajčiová na svojích prvých majstrovstvách vykorčuľovala 10. miesto, Dominika Cíbová 13. miesto a Bianca Srbecká 15. miesto. V starších žiačkach sa naša Emma Talapková popasovala so silnou konkurenciou a svojím prevedením originálneho programu a voľnej jazdy si vykorčuľovala 12. miesto. Trénerka oceňuje najlepší výkon za FSC Žilina Patrika Cíbu, ktorý urobil maximum pre to, aby získal vytúžený stupeň víťazov a svojím bodovým maximom, silnými piruetami, vysokými skokmi, ale aj zodpovednou prípravou získal bronzové umiestnenie, čo je jeho najhodnotnejšie v doterajšej kariére. Ďalší z chlapcov Jožko Gansé, taktiež pekným výkonom si vykorčuľoval 7. priečku.
V mene tréneriek a vedenia klubu ďakujeme naším 6-tim športovcom za reprezentáciu FSC Žilina na tejto vrcholnej súťaži a aj do budúcej sezóny želáme veľa úspechov a nadšenia z korčuľovania.

Trnavský pohárik - 13.-14.3.2010

Uplynulý víkend sa 19  krasokorčuliarov Figure Skating Clubu Žilina zúčastnilo na súťaži Trnavský pohárik kde sme opäť získali krásne umiestnenia. V kategórii interpretačného korčuľovania C si konečne Ivka Ružbarská vychutnala aké je to stáť na stupni víťazov a získala strieborné umiestnenie za svoj výkon. Katka Poljaková získala 4. priečku a Ferko Janíček 12. umiestnenie spomedzi dievčenskej konkurencie. Veronika Dobrovolná v kategórii interpretačné korčuľovanie získala neslávnu 4. zemiakovú priečku. V súťaži najmladších pretekárok sa výborným výkonom a svojím bodovým maximom Dominika Cíbová dostala na 9. priečku, Klárka Krajčiová taktiež pekným výkonom na 16. priečku, Bianca Srbecká 17. miesto, Bianca MIndeková tiež svojím bodovým maximom 28. miesto a Milka Melová 30. miesto. Naši chlapci sa popasovali peknými výkonmi s konkurenciou tak, že Patrik Cíba získal strieborné umiestnenie a Jožko Gansé charizmatickou jazdou 6. priečku. V náročnej konkurencii mladších žiačok Bianka Cabúková 8. miesto, Romanka Weindlingová 14. miesto. Staršie žiačky reprezentovali 2 pretekárky z nášho klubu a to Emma Talapková, ktorá sa umiestnila na 11. mieste a Maťka Ganseová na 16. mieste. Najvyššia kategória v tejto súťaži, kategória juniorky, mala v našom zastúpení Janky Ružbarskej, ktorá získala  veľmi pekné 4. miesto.

Súťažné podmienky si vyskúšali i naši začiatočníci Maťko Zachvej, Gabika Zachvejová a Veronika Kuliková, ktorý predviedli svoje voľné jazdy a získali za odmenu potlesk a uznanie rodičov, či trénerky. Všetkým srdečne blahoželáme a želáme veľa šťastia v nadchádzajúcich majstrovstvách Slovenskej republiky v Prešove.
 
   

Rozmaring-Sportország Trophy, Budapešť 

Krasokorčuliari FSC Žilina po súťaži v Nitre cestovali cez noc na medzinárodný pretek europského kritéria Rozmaring-Sportország Trophy do Budapešti. V konkurencii štátov ako Estónsko, Ukraina, Česko, Bulharsko, Srbsko, Chorvátsko, Nemecko, Maďarsko, Kazachstan, Slovinsko, Taliansko, Rakúsko sa ani Slovensko v zložení tímu z FSC Žilina nestratilo. V kategórii chicks narodených v roku 2003 a mladších sa naša Bianca Srbecká umiestnila spomedzi 23 pretekárok na peknom 8. mieste. V kategórii chicks narodených v roku 2002 sa Klárka Krajčiová v silnej konkurencii a pekným výkonom spomedzi 45 účastníkov umiestnila na 21. mieste. Následne sme mali zastúpenie i v populárnom interpretačnom korčuľovaní, ktoré i na Slovensku má svoje zastúpenie a je veľmi obľúbené. Avšak táto kategória tým, že nie je výkonnostná ale skôr pre lásku k športu a krasokorčuľovaniu, nie je podporovaná krasokoručuliarskym zväzom ani dotovaná nejakými finančnými prostriedkami na jej rast a napredovanie. V tejto kategórii sú veľmi nadané deti, a pracujú na sebe veľa krát viac ako výkonnostný krasokorčuliari. K takýmto reprezentantom patrí z FSC Žilina i Veronika Dobrovolná ktorá vkonkurencii 12tich pretekárok z Euurópy, len  o kúsok obišla  strieborné miesto, ktoré získalo  Taliansko. Veronika sa umiestnila uznania hodným výkonom na 3. mieste a jej trénerka a jedna z najdlhšie pôsobiacich aktívnych krasokorčuliarok Bibiána Poliačková na Slovenku získala zlatú priečku.
 

Veľká cena Nitry - 6.-7.3.2010

Uplynulý víkend sa krasokorčuliari z Figure Skating Clubu Žilina zúčastnili súťaže Slovenského pohára v Nitre, kde bola naozaj  vysoká účasť. V kategórii mladšie nádeje bolo až 38 malých krasokorčuliarok, kde si naše nádejky vybojovali pekným výkonom slušné umiestnenia. Najlepšie sa v tejto kategórii umiestnila Bianca Srbecká, ktorá však získala i svoje doterajšie maximum v bodovom hodnotení v hodnote 22,56 boda a tým 10. té miesto. Klárka Krajčiová taktiež svojím bodovým maximom 21, 77 boda 11. miesto s naozaj pekným výkonom. Následne Dominika Cíbová 18. miesto, Milka Melová 22. miesto, Anička Kollárová výborne zlepšila svoje bodové skóre vyše 16 bodov a 23. miesto., Bianca Mindeková 28. miesto a Veronika Michalcová 32. miesto. V kategórii intrepretačné korčuľovanie C sme opäť potvrdili svoje silné postavenie, keď si Katka Poliaková krásnym výkonom zabezpečila 2. miesto, Ivka Ružbarská 5. miesto, Ferko Janíček 8. miesto a Terezka Michalcová 14.miesto. Súťaž pokračovala kategóriami mladšie žiačky, kde naša veľmi snaživá Romanka Weindlingová získala 6. miesto. V kategórii juniorky sa Janka Ružbarská umiestnila na 5. mieste. Mužské zastúpenie FSC Žilina sa nedalo zahanbiť a v silnej konkurencii si Patrik Cíba vykorčuľoval 4. miesto a Jožko Gansé 6. miesto.
Všetkým srdečne gratulujeme a želáme ešte veľa úspechov
  

VC Ružomberka - 20.-21.2.2010

Uplynu víkend sa krasokorčuliari Figure Skating Clubu Žilina zúčastnili na súťaži Slovenského pohára v Ružomberku. Prvá štartovala Veronika Dobrovolná v kategórii interpretačného korčuľovania B a tak ako štartovala sa aj umiestnila. Vybojovala si zlato a urobila radosť trénerke i všetkým, ktorý je držia palce. Následovala kategória juniorky, kde naše želiezko v ohni len o kúsok uniklo bronzovej priečke a Janka Ružbarská sa umiestnila na neslávnom 4. mieste. Romanka Weindlingová v kategórii mladšie žiačky si vykorčuľovala stabilným výkonom 13. priečku. V kategórii mladších nádejí štartovalo až 37 pretekárok, kde sa naša Dominika Cíbová umiestnila pekným výkonom na 10. mieste, Klárka Krajčiová na 14. mieste, Bianca Srbecká na 20. mieste, Milka Melová na 24.mieste, Bianca Mindeková na 25.mieste a Anička Kollárová na 31. mieste a Veronika Michalcová na 32. mieste. Úžasne sa popasoval so svojou konkurenciou i náš mužský zástupca a to Patrik Cíba v kategórii staršie nádeje obsadil krásne 3. miesto. Všetkým srdečne gratulujeme.
 

Veľká cena Liptova - Liptovský Mikuláš - 6.-7.2.2010

Krasokorčuliari Figure Skating Clubu Žilina sa uplynulý víkend zúčastnili na Veľkej cene Liptova, súťaže v rámci Slovenského pohára. Pod vedením Ing. Sokolovej sa v kategórii mladšie žiačky umiestnila Bianka Cabúková na 10. mieste, Romanka Weindlingová po peknom výkone na 15.mieste. V kategórii staršie žiačky sa Emma Talapková taktiež umiestnila na 10. mieste a Maťka Ganseová na 16. mieste. Úžasne bojovali naši chlapci, kde sa Patrikovi Cíbovi svojím prevedením voľnej jazdy podarilo vybojovať 2. miesto a Jožkovi Ganseovi po taktiež vydarenej jazde 5. miesto. Srdečne všetkým gratulujeme. Zúčastniť sa preteku mala aj naša juniorka Janka Ružbarská, ale priamo na súťaži ju zastihli zdravotné problémy a skončila v nemocnici. Želáme jej skoré uzdravenie a ešte veľa úspechov v ďalších štartoch. Víkend pred súťažou v Liptovskom Mikuláši sa naši pretekári zúčastnili výkonnostných testov, ktorých splnenie je jedným z kritérii postupu na majstrovstvá SR – najvyššiu súťaž v rámci Slovenska. Test č. 9 splnila Bianca Mindeková, test č. 8 Patrik Cíba, Maťka Gansé, Bianca Srbecká, test č. 6 Bianka Cabúková a náročný test č. 5 Emma Talapková a Janka Ružbarská.
  

Nové Mesto nad Váhom - 23.1.2010

Uplynulý víkend sa FSC Žilina zúčastnilo na preteku súťaže Slovenského pohára v Novom Meste nad Váhom, kde sme opäť ukázali kvality našich pretekárov. Figure Skating Club Žilina reprezentovalo 14 pretekárov z toho 10 oficiálnych súťažiach Slovenského pohára a 4 pretekári interpretačného korčuľovania. Spolu sme mali obsadenie v 7-mich kategóriach.
V kategórii interpretačného korčuľovania B sa Veronika Dobrovolná opäť umiestnila na krásnej striebornej pozícii. V kategórii interpretačného korčuľovania C sa Katka Poljaková umiestnila na 5. mieste, Ivka Ružbarská na 7. mieste, Ferko Janíček na 9. mieste a Terezka Michalcová na 15. mieste.
Vo výkonnostných kategóriach nás v mladších nádejách reprezentovali Bianca Srbecká na 13. mieste, Klárka Krajčiová na 14. mieste a Dominika Cíbová na 15. mieste. V silne konkurencii sa staršie nádeje chlapci pochlapili a pekným, priam doposiaľ životným výkonom Patrik Cíba získal bronzovú medailu a Jožko Gansé taktiež výkonom hodným uznania na 6. mieste. V mladších žiačkach sa Bianka Cabúková umiestnila na 11. mieste a Romanka Weindlingová na 15. mieste. Silná konkurencia v kategórii staršie žiačky bola nabitá kvalitnými výkonmi, kde si Emma Talapková vykorčuľovala 10. priečku a Martinka Ganseová snaživým a pekným výkonom 16. miesto. Naša najskúsenejšia pretekárka v kategórii juniorky Janka Ružbarská si kvalitným výkonom vybojovala 5. priečku.
Rada by som vyjadrila pochvalu deťom, ktoré začali korčuľovať len nedávno a pasujú sa s konkurenciou, ktorá korčuľuje až o 6. či viac rokov navyše. Oceňujeme ich snahu a odvahu vstúpiť do skoro „jamy levovej“ a zmerať si sily v tomto nerovnom súboji. Držíme im palce v snažení sa a napredovaní, ktoré už zaznamenali svojími výkonmi. Samozrejme všetkým držíme palce i naďalej. Následujúci víkend našich športovcov čaká plnenie výkonnostných testov, ktoré sú pre ich rast veľmi dôležité.
 
   

Zlatá korčulka - Humenné - 16.1.2010

Zlato v kategórii Interpretačné korčuľovanie B skupiny si konečne po snaživom výkone zaslúžila Veronika Dobrovolná
 - 1 miesto.
Janka Ružbarská sa bojovným výkonom dostala na 5. priečku. Bianka Cabúková 7. miesto, Bianca Srbecká-po nedobrom výkone 14. miesto, Klárka Krajčiová 15. miesto. Bianka Mindeková na svojej premiére predviedla svoju jazdu najlepšie ako vedela a obsadila 18. miesto. GRATULUJEME A ŽELÁME VŠETKÝM EŠTE VEĽA ÚSPECHOV.
 
 

FSC na Veľkej cene Košíc

Uplynulý víkend sa pretekári FSC Žilina zúčastnili na Veľkej cene mesta Košice. Reprezentovalo nás 12 zástupcov výkonnostných aj rekreačných kategórii. V kategórii interpretačného korčuľovania B si Veronika Dobrovolná vytancovala 2. striebornú priečku. Tak isto sa darilo i Katke Poljakovej v kategórii interpretačného korčuľovania C, ktorá taktiež zahviezdila na druhej pozícii. V tejto kategórii nás reprezentovala aj Ivka Ružbarská, ktorá obsadila 7. miesto a jediný chlapec tejto kategórie František Janíček na 8. mieste. V najvyššej kategórii, ktorú FSC Žilina má sa juniorka Janka Ružbarská pekným výkonom dostala na 6. priečku. V kategórii staršie nádeje chlapci si Patrik Cíba vybojoval bronzovú medailu a Jožko Gansé 6. miesto. Staršie žiačky v podaní Emmy Talapkovej, ktorá skončila na 12 mieste a Martinka Ganseová na 16. mieste. Mladšia žiačka Romanka Weindlingová sa umiestnila na 16. mieste. Poslednou kategóriou boli mladšie nádeje, kde sa Klárka Krajčiová umiestnila na 24. mieste a Dominika Cíbová na 13. mieste. Všetkým srdečne blahoželáme a želáme veľa zdaru do ďalších súťaží.

Miškolc - Maďarsko

V dňoch 27-28.11. 2009 sa v Maďarsom Miškolci konali medzinárodné preteky v krasokorčuľovaní rekreačných i výkonnostných kategórii. Reprezentanti Figure Skating Clubu Žilina si popasovali svoje sily v konkurencii z okolitých štátov. Veronika Dobrovolná si svojou peknou jazdou vykorčuľovala 2 miesto. V kategórii interpretačného korčuľovania si svojou kovbojskou jazdou Ferko Janíček vykorčuľoval 15 priečku. "Dospelácke" korčuľovanie vo vekovej kategórii od 28-42 rokov reprezentovala Bibiána Poliačková, ktorá si z Maďarska priniesla zlato. Vo výkonnostných kategóriach Romanka Weindligová obsadila krásnou jazdou 13. miesto, Klárka Krajčiová v najmladšej kategórii Chicks taktiež výborným výkonom 6. miesto. V najťažšej kategórii Debs sa Emma Talapková umiestnila na neslávnom 4. mieste a Bianka Cabúková na 6. mieste. Na záver nás potešila úžasná správa, kde sme spomedzi 24 klubov, ktoré sa súťaže zúčastnili, celkovými vysledkami naších pretekárov náš klub dostali na bronzovú priečku a odniesli sme si historický prvý pohár pre FSC Žilina.
Získavanie skúseností na medzinárodnej úrovni nie je jednoduché ani pre súťažiacich ani pre rodičov, pretože je to finančne náročnejšie ako súťaže na Slovensku. Preto sa v mene vedenia klubu chcem poďakovať všetkým rodičom, ktoré svoje deti v športe podporujú a dávajú im možnosť ukázať svoje krasokorčuliarske zručnosti i mimo Slovenska.

FSC Žilina získal bronz v medzinárodnej konkurencii

21-22.10.2009
Pretekári Figure Skating Clubu Žilina sa v dňoch 21. a 22.10. 2009 zúčastnili na medzinárodnej súťaži Tirnavia Ice Cup v Trnave. Medzinárodné obsadenie bolo zo štátov Ukraina, Česko, Fínsko, Bulharsko, Rusko, Poľsko, Maďarsko, Fínsko, Rakúsko, Litva, Veľká Británia, Nemecko. Súťaž začala kategória najmladších juvenill-iek  6-7 ročných dievčatiek a samozrejme svoje želiezko v ohni sme mali aj my v podaní Bianci Srbeckej, ktorá si na svojej prvej súťaži v sezóne a hneď v medzinárodnej konkurencii vykorčuľovala krásne bronzové umiestnenie. Je to obrovský úspech pre náš klub i pre ňu, ktorá svoju jazdu nepredviedla práve najlepšie, takže vieme, že má aj na viac a držíme jej v jej snažení palce. Druhým dňom pokračovali súťaže pre-juvenille chlapci, kde si pekným výkonom náš Patrik Cíba zaslúžil, síce neslávnu, ale hodnotnú 4. priečku. Následne šli kategórie vyššie a to pre-novices dievčatá, kde sme mali Romanku Weidlingovú, ktorá korčuľuje ešte len druhú sezónu, ale zo súperkami, ktoré sú na ľade oveľa dlhšie sa plnohodnotne popasovala. Jej prevedenie jazdy rozhodcovia ohodnotili 20 priečkou.
Biance, Patrikov aj Romanke srdečne blahoželáme a veríme, že i v následujucich súťažiach budú mať úspech a hlavne radosť zo svojho výkonu.

 

Pre prehľadnejší úpravu sekcie ide obsah rozdeliť do textových "blokov". Bloky sa dajú ľubovoľne vytvárať, mazať a ich úpravu zahájite dvojitým kliknutím tlačítka myši. Textový editor sa vždy spustí iba pre vybraný blok. Ako editor pracuje nájdete vo videoukážke.

Základné tipy:

  • Používajte často nové bloky.
  • ENTER = nový odstavec.
  • SHIFT+ENTER = nový riadok.
  • Obrázok je najprv treba nahrať na server cez Vložiť obrázok a Správcu súborov.
  • Obsah z Wordu vždy prenášajte cez Vložiť z Wordu.
  • NEpoužívajte medzerník pre zarovnávanie objektov.

Webová stránka bola vytvorená pomocou on-line webgenerátora WebĽahko.sk