O nás/Ako fungujeme

O nás - Ako fungujeme 

 
Figure Skating Club Žilina
vznikol v januári 2007 a za krátku dobu dosiahol krásne
výsledky a úspechy svojích športovcov.
 
 
 
FSC Žilina je oficiálnym kolektívnym členom Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu.
 
 
    Náš klub je zameraný na prípravu vrcholových krasokorčuliarov, školu korčuľovania, zdokonaľovanie techniky korčuľovania u amatérskych korčuliarov, ale i hokejistov a ostatných nadšencov korčuľovania. Organizujeme medzinárodné súťaže, krasokorčuliarske campy, exhibície na rôzne príležitosti, či podujatia. Pripravujeme vrcholových športovcov na súťaže v rámci Slovenského pohára, ale i na medzinárodnej úrovni mimo Slovenska.
V tejto snahe nám pomáha niekoľko kvalifikovaných tréneriek, ktoré i samé dosiahli úspechy v tomto športe a svoje skúsenosti  odovzdávajú svojím zverencom.
    Poslaním FSC Žilina  je  vychovávať  a  podporovať  kvalitných vrcholových športovcov,ale i podporovať  športovanie u všetkých vekových kategórii  bez rozdielu pohlavia,  rasy a národnosti. Budovať v deťoch aj dospelých zdravý životný štýl, ktorý sa pri športovaní musí dodržiavať a učiť ako si správne zorganizovať svoje denné úlohy, aby mohli a našli si čas športovať s radosťou a chuťou.
    Víziou  FSC Žilina je  prezentácia  pretekárov  i  hobby  korčuliarov  na  súťažiach  Slovenského pohára, ale i mimo Slovenskú republiku v súťažných i exhibičných formách korčuľovania. Zámerom je tiež možnosť naučiť korčuľovať všetkých záujemcov bez obmedzenia veku, ktorým sa tento šport páči a chcú sa v ňom zdokonaliť.
Tréningy sú prispôsobené tak, aby mali možnosť napredovať pretekári, hobby korčuliari a taktiež začiatočníci. Momentálne máme v klube korčuliarovi od 3,5 roka až po dospelé osoby.
    V rámci tréningovej prípravy FSC Žilina sa snažíme budovať v deťoch cit pre šport, pohyb, tanec a hudbu. Cieľom je i všeobecne zameraný rozvoj športovcov a to atletickou prípravou, tanečnými lekciami, baletnou prípravou, koordinácie pohybov, gymnastickou prípravou, posilňovaním tela a strečingom.
    FSC Žilina využíva priestory k tréningom na zimnom štadióne, v telocvičniach, tanečných sálach, na atletickej dráhe, ale i vo voľnej prírode.
    Športovcom zabezpečujeme i kvalitnú regeneráciu vo forme masáži, či v zimných mesiacoch návštevou plavárne so saunou.

 

 

 

Dokument bol stiahnutý 136 krát